Правящий архиерей

01.04.2013
в Почаевской лавре
Духовна освіта
Мінська духовна семінарія, Одеська духовна семінарія, Московська духовна академія

Місця служіння

с 1992-08-08 по поточний день
Сімфероольська єпархія, Правлячий архієрей

Біографія

Митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар (Ростислав Пилипович Швець) народився 22 квітня 1939 року в селі Комарин Кременецького району Тернопільської області в селянській родині.

Після закінчення школи став послушником у Свято-Духівському скиті Свято-Успенської Почаївської Лаври, потім — в Успенському Жировицькому монастирі Мінської єпархії.

1957 року вступив до Мінської духовної семінарії.

Протягом 1958-1961 років служив у лавах Радянської армії.

1964 року закінчив Одеську духовну семінарію, 1968-го — Ленінградську духовну академію, одержавши вчений ступінь кандидата богословських наук за наукову роботу: «Православно-богословський аналіз інтерпретацій книги пророка Даниїла протестантськими теологами».

З 1968 по 1971 рік навчався в аспірантурі при Московській духовній академії, працював референтом Відділу зовнішніх церковних зносин.

5 березня 1972 року був висвячений у сан диякона, а 12 березня — в сан ієрея. Пастирське служіння проходив у Києві — у Покровському жіночому монастирі і Володимирському кафедральному соборі.

1975 року був призначений у клір Аргентинської єпархії, де одночасно виконував обов’язки секретаря архієпископа Аргентинського і Південноамериканського.

З 1978 року — протоієрей.

1 квітня 1980 року прийняв чернечий постриг, а 7 квітня того ж року возведений у сан архімандрита.

Хіротонісаний в єпископа 18 квітня 1980 року і призначений єпископом Аргентинським і Південноамериканським, Патріаршим Екзархом Центральної і Південної Америки.

1985 року возведений у сан архієпископа і призначений керуючим Івано-Франківської єпархією. Того ж року знову призначений на Аргентинську кафедру, де служив до 1989 року.

1989 року владика Лазар призначений архієпископом Тернопільським і Кременецьким; у 1991 — Одеським та Ізмаїльським, згодом того ж року — Одеським і Херсонським, а в 1992 — архієпископом Сімферопольським і Кримським.

2000 року возведений у сан митрополита.